VİBRASYON ANALİZİ HİZMETİ

Titreşim Analizi, bakım ve tesis uzmanları tarafından uygulanan test programlarında bir numaralı seçimdir. Çalışmalar, bir makinenin titreşim imzasının, o makinenin durumu hakkında herhangi bir elektriksel, kızılötesi veya diğer test yöntemlerinden çok daha fazla bilgi sağladığını göstermiştir. Bir arıza meydana gelmeden önce ekipman onarım için kapatılırsa önemli ölçüde tasarruf sağlanır.

Geleneksel bakım yöntemleri önleyici niteliktedir – bileşenler, aşınmış olsun ya da olmasın sabit bir programa göre değiştirilir veya onarılır. Geleneksel bakım yöntemleri de reaktiftir – bileşenleri ancak bozulduktan sonra onarır. Her ikisi de bakım sektöründe çok yaygın olmasına ve her ikisi de titreşim analizi kullanan yöntemlerden çok daha yüksek maliyetlere neden olma eğiliminde olmasına rağmen, hiçbir yöntem ideal değildir.

Enerji tasarrufu, titreşim analizinin bir başka hoş yan ürünüdür. Ortalama bir tesisin enerji kullanımının% 5 – 15’i arasında bir atık oluşturduğu tahmin edilmektedir. Bu kayıp genellikle dönen makinelerin yanlış hizalanmasına ve dengesizliğine bağlanır – enerjinin beygir gücünden ziyade ısıya dönüştürülmesiyle. Bir kez daha, titreşim analizi ile her iki durum da kolaylıkla teşhis edilebilir.

Sorun Giderme için Titreşim Analiz Hizmetleri

Titreşim analizini kullanarak sorun giderirken, sorunu hızla belirleyebilir ve deneme yanılma parça değişimini ortadan kaldırabilirsiniz. Titreşim analizi, makine arızasının erken belirtilerini tespit ederek, makinelerin arıza süresiyle sonuçlanan pahalı bir arıza oluşmadan önce onarılmasına veya değiştirilmesine olanak tanır.

Endüstriyel Sanayi Balansı Çözüm Ortağınız!

Otomotiv, Tekstil, Ambalaj, Gıda, Enerji, Petrokimya, Demir Çelik, Havacılık, Savunma Sanayi vb.

Profesyonel Endüstriyel Sanayi Balansı OGANER BALANS