TEKNOLOJİMİZ

Balans konusunda 100 yıllık tecrübesi olan merkezi Almanya da bulanan SCHENCK firması başta Amerika ve İngiltere olmak üzere bir çok ülkede seri makine üretimi yapmakta ve dinamik balanstan mikro balansa kadar tüm konularda yeni teknolojiler geliştirmekte ve dünya söz sahibi olmaktadır.

Firmamız verdiği tüm hizmetlerde Alman SCHENCK firmasından aldığı eğitimler , sertifikalar ve balans sistemleri teknolojisini kullanıp,lazerli ve bilgisayarlı SCHENCK CAB 720 H serisi (sert yataklı dengeleme makineleri) ve Vibrobalancer taşınabilir balans makineleriyle uluslararası kalitede hizmet vermektedir.

Kullandığımız SCHENCK CAB 720,bilgisayar destekli dengelemeyi sağlayan
SCHENCK R veya H serisi balans makineleriyle birlikte kullanılan 50 gramdan 15 tona kadar farkl ağırlık, 4.0 metreye kadar farklı çap ve 12 metreye kadar farklı uzunluktaki, 50,000 dk/devir kadar döndürülebilen parçalarda, en güvenilir şekilde dinamik balans sağlayan, mikro işlemciye dayalı hassas balans makineleridir.

SCHENCK “vibrobalancer”  taşınabilir balans makinemiz ise, aynı teknolojik sisteme sahip en hassas ve güvenli ölçüm ve dengelemelerle yerinde balans imkanı sağlamaktadır.
Hizmet verdiğimiz sektörler ve balansı yapılan parçaları görmek buraya tıklayınız.

DENGE BOZUKLUĞU ( BALANSSIZLIK ) NEDİR ?

Yataklanmamış halde kendi eksenleri etrafında dönen ve genelde rotor olarak adlandırılan cisimlerde , bunlar her ne kadar kendi boyuna eksenlerine göre dönen simetrik tarzda ve özellikle üniform bir kütle dağılımına sahip olacak şekilde tasarlanmış olsalar da ,imalat kaynaklı kusurlardan ,örneğin ; malzemenin homojen olmayışı,ovallikler,hizasızlıklar veya çalışma şartlarındaki değişiklikler aşınma, kirlenme, yatak eksenlerindeki kaçıklık gibi nedenlerden dolayı merkez kaç kuvvetleri ortaya çıkar .

Bu durumda rotorun ağırlık merkezi yatakların belirlediği dönme ekseni üzerinde bulunmaz ve boyuna asal atalet ekseni dönme ekseni ile çakışmaz.

Devir sayısının karesi ile büyüyen serbest merkezkaç kuvvetler ve bunların momentleri yataklarda ilave dinamik kuvvetlere ve makinada rotor devir sayısıyla aynı frekansta titreşimlere neden olurlar ,bu titreşimlere denge bozukluğu yani balanssızlık denir.

Firmamız endüstriyel balans hizmetlerini 20 yılı aşkın süredir TÜRKİYE’nin 4 bir noktasındaki firmalara sunmaktadır.

SAĞLANAN AVANTAJLAR

  • Maksimum enerji tasarrufu
  • Minimum ses
  • Düşük bakım maliyeti
  • Çalışma performansı ve kalitesi
  • Maksimum rulman ve yatak ömrü
  • Maksimize yatırım getirisi
  • Uzun makina ömrü
  • Minimum iş kaybı ve güvenli çalışma şartları
  • 1.sınıf hassasiyet ve verimlilik
Sertifikalarımız & Eğitimlerimiz
Endüstriyel Sanayi Balansı Çözüm Ortağınız!

Otomotiv, Tekstil, Ambalaj, Gıda, Enerji, Petrokimya, Demir Çelik, Havacılık, Savunma Sanayi vb.

Profesyonel Endüstriyel Sanayi Balansı OGANER BALANS